Cam Sera

cam sera

Venlo tip cam sera projelerimizi, üreticilerin taleplerini en üst seviyede karşılayan, yüksek teknoloji, kalite ve uyarlanabilir özelliklerde ileri teknoloji ile üretmekteyiz. Yüksek ışıklanma performansı nedeniyle soğuk ve güneşlenme süresi az olan bölgeler için en uygun sera tipidir.

Cam seralar için her projeye özel detaylı mühendislik hesaplamaları yapılarak, proje ekipmanları tasarım ve boyutlandırması yapılmaktadır.

Venlo tip, camsera modelleri içinde en çok kullanılan modeldir. Sebze ve çiçek üretimi için mükemmel bir sera modelidir. İleri tarım teknolojileri bu sera tipine uygulanabilmektedir.

Ana konstrüksiyon ekipmanları olan direkler, kafes kirişleri ve diğer ana bileşenlerin, en zorlu iklimlerde bile yüksek koruma ve uzun ömürlü olması için sıcak daldırma ile galvaniz kaplanmaktadır.

Çatı profilleri ve yağmur olukları, ekstrüzyon yöntemi ile alüminyumdan üretilmektedir. Camları desteklemek için kullanılan bu ekipmanlar, kar yükü, rüzgâr yükü, dolu fırtına yükü ve bitki yüklerine karşı farklı tasarım parametrelerine sahiptir.

Bu seraların cam kırılma oranının düşük olması sebebi ile düşük bakın maliyeti ve uzun ömürlü olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

İmalatını yaptığımız modeller:

VENLO-640: 6,40 metre tünel açıklığında, 3,20 metre açıklığında 2 çatı.

VENLO-800: 8,00 metre tünel açıklığında, 4,00 metre açıklığında 2 çatı.

VENLO-960: 9,60 metre tünel açıklığında, 4,80 metre açıklığında 2 çatı, 3,20 metre açıklığında 3 çatı.

VENLO-1200: 8,00 metre tünel açıklığında, 4,00 metre açıklığında 3 çatı.

VENLO-1280: 12,80 metre tünel açıklığında, 3,20 metre açıklığında 4 çatı.

Hava koşullarına bağlı olarak cam kaplama tipleri tercih edilebilir. Müşterilerimize çift cam, basit cam veya difüz cam kullanma konusunda tavsiyelerde bulunabiliriz. Ayrıca istenirse daha iyi izolasyon için seranın çevresine Polikarbonat eklenebilir.

Montaj için personelimiz, dünyanın herhangi bir yerinde anahtar teslimi projenin tüm parçalarının montajını yönetmek için deneyimlidir.

Ayrıca cam temizleme makinelerinin kullanımı için ön cephelerde raylar, dış gölgeliklerin montajı için dış yapılar veya seranın çatısına güneş panelleri yerleştirme gibi özelleştirilmiş projeler de yapabilir.